ТОП-5 найпопулярніших судових рішень у вересні 2018 р.


Упродовж вересня поточного року серед користувачів онлайн-системи аналізу і відстеження судових рішень VERDICTUM мали попит насамперед соціально резонансні судові рішення. Як зауважив керівник напряму ЮРЛІГА в компанії ЛІГА:ЗАКОН Олександр Попов, усі вони стосувалися низки болючих питань для автовласників, платників аліментів, спадкоємців тощо.

 

 

Зокрема, п’ятірка лідерів є такою:

 

  1. Рішення Київського районного суду м. Харкова від 12.03.2018 р. у справі № 640/129/18 – його запитували 357 разів.

У рішенні висловлено позицію суду, відповідно до якої під час фіксації порушення правил дорожнього руху в неавтоматичному режимі (у цьому разі – стоянка у другій смузі руху) співробітники Нацполіції не мають права виносити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності на місці скоєння правопорушення. Має бути складено лише протокол про адмінправопорушення, а питання про притягнення до відповідальності – розглянуто за місцезнаходженням відповідного підрозділу Нацполіції.

 

  1. Постанова Верховного Суду (прийнята колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду) від 31.05.2018 р. у справі № 127/27182/15-К – 295 разів.

Суд висловив одразу кілька важливих позицій щодо кримінальних проваджень за ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю). Зокрема, укотре наголошено, що необхідною умовою для притягнення до відповідальності за цією статтею є доведення наявності вини у формі умислу. Також указано, що відсутність спеціального закону про зброю або іншого подібного не є перешкодою для визначення, чи є поводження зі зброєю незаконним, оскільки слово «закон» у відповідній статті Кримінального кодексу має загальне значення й посилається на все законодавство, що регулює питання обігу та поводження зі зброєю.

 

  1. Постанова Верховного Суду (прийнята колегією суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду) від 15.03.2018 р. у справі № 401/710/15-Ц – 182 рази.

У цій справі розглянуто пекуче для багатьох питання про примусове стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. Специфікою справи є те, що боржник успадкував квартиру, але ще не завершив процедуру оформлення спадщини та права власності на квартиру. Відповідно, він не укладав договір із постачальником послуг централізованого опалення, а також послуг із утримання будинку та прибудинкової території. Саме на підставі цього він доводив відсутність у нього обов’язку сплачувати за відповідні послуги.

Суд зазначив, що факт прийняття спадщини створює в спадкоємця обов’язки щодо утримання спадкового майна. Тому відсутність договору щодо надання житлово-комунальних послуг не є підставою для відмови в примусовому стягненні заборгованості за фактично спожиті послуги.

 

  1. Цю сходинку посідають одразу два рішення, кожне з яких користувачі запитували 165 разів:

рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 10.06.2016 р. у справі № 610/1425/16-Ц, яким суд задовольнив вимогу вищого навчального закладу про стягнення компенсації витрат на підготовку за державним замовленням аспіранта, відрахованого з аспірантури за невиконання навчального плану не з поважних причин;

рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 19.02.2018 р. у справі № 201/125/18, яке відзначається тим, що в досить простій і поширеній справі про розлучення та призначення аліментів на утримання дитини суд дуже професійно й докладно обґрунтував свою позицію, використавши навіть рішення ЄСПЛ.

 

  1. Постанова Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2018 р. у справі № 629/4628/16-Ц – 144 рази.

У ній вирішувалося питання про правову природу зобов’язань, що виникають між власником будівлі та власником земельної ділянки, на якій розташовано таку будівлю, за відсутності договору оренди землі. Суд установив, що в такому випадку підлягає застосуванню законодавство, що регулює випадки набуття чи зберігання чужого майна без достатньої правової підстави. Таким майном, на думку суду, є грошові суми, які дорівнюють розміру орендної плати. Отже, відповідна сума може бути стягнута за позовом власника землі.

Система аналізу судових рішень VERDICTUM від компанії ЛІГА:ЗАКОН – програмно-інформаційний сервіс для юристів та адвокатів, з інтелектуальним інструментарієм для аналізу судової практики, зокрема для поглибленого аналізу з акцентом на пошук судових прецедентів у рішеннях судових інстанцій. Не має аналогів на ринку України за своїм інформаційним обсягом, сервісними і пошуковими можливостями.

 

Протестуйте новий функціонал уже зараз!

Відтепер ще більше доступного функціоналу заходьте та ознайомлюйтеся.

Якщо ви хочете повноцінно протестувати систему – замовляйте ТЕСТ на 72 години й насолоджуйтеся всіма перевагами роботи з VERDICTUM!

 Новини

|

  • Підписатись на новини VERDICTUM